Teknolojinin Gelişimi Tehlikeli Mi ?

Teknolojinin gelişimi tehlikeli mi? Teknolojinin bir hayli ilerleyiş gösterdiği bu dönemlerde insanlar bu gelişmelerden bir hayli memnun. Çünkü teknolojik gelimeler maddi ve manevi işlerini kolaylaştırmaktadır. Bunun yanı sıra teknoloji yalnızlaşmaya başlayan insanları televizyon ya da İnternet aracılığı ile bir araya getirerek sohbet etme imkânı vermektedir.

Tıp alanındaki gelişmeleri çoğu hastalıkların teşhis ve tedavisinde oldukça faydalıdır. Ancak teknolojik gelişimini getiri kadar götürüsü de bulunmaktadır. Çünkü günümüzde teknolojik gelişim çoğu yerde insani ve ahlaki açıdan kullanılmadığı için tehlike saçmaktadır. Özellikle yeni nesili çoğu yönde olumsuz etkilediği aşikârdır.

Yeni Nesil Gelişen Teknolojiden Nasıl Etkileniyor?

Gelişen teknoloji yeni nesil üzerinde insani değerler açısından getirileri ve götürüleri açısından incelendiğinden getirisinden çok götürüsü olduğu kanıtına varılıyor. Günümüzün gençleri teknolojik gelişimin getirisi olarak tüm insanlara sunulan çağdaşlık, cesurluk, modernlik ve özgür olma düşüncelerini kullanarak ahlaksızlığa özeniyor.

Her evde bulunan televizyon, gazete dergi gibi iletişim ve haberleşme araçlarında her türlü ahlaksızlık sergilenmekte ve yolsuzluk yapan kişiler, hayat kadınları, kumarbazlar, homoseksüeller ve konuşmaktan aciz olan kişiler özenilecek kişilermiş gibi yansıtılmakta. Yaşadıkları hayat çok cazipmiş gibi anlatılmaktadır. Bu gibi ahlaksızlıkları sanki cesurluk modernlik, çağdaşlık ve medeniyetmiş gibi gösterilmesi durumu daha da tehlikeye sokarak yeni nesili tür ahlaksızlıklara özendirmektedirler.

Gelişen Teknoloji Büyükleri Nasıl Etkiliyor?

Gelişen teknolojinin büyükler üzerinde de tehlikeleri vardır. Özellikle son yıllarda tüm dünyada var olan ve Teknolojinin Gelişimi Tehlikeli Mi ? televizyonlarda gösterilen erkeklerin kadın gibi konuşması ya da kadın kıyafetleri giymesi teknolojik gelişimin büyüklerin ahlaki değerlerini kötü etkilediği aşikârdır. Pek çok insan evlilik dışı ilişkileri normal karşılayarak erkeklerle beraber olmaktadır. Hatta uyuşturucu kullanmak da dünyaca ünlü medyatik bireyler tarafından çok cazipmiş gibi insanlara yansıtılmaktadır.

Çoğu insanlarda bu kişilerin davranışlarını örnek alarak hayat tarzlarını, ilişkilerini, giyimlerini ve hatta mimiklerini bile taklit etmektedir. Hâlbuki bu insanların büyük bir bölümü ruhsal çöküntü içinde yaşayan, çevresinde kişiler tarafından sürekli aşağılanan cahil insanlardır. Ancak insanlar onların gerçek dünyasını bilmemekte ve televizyonlarda özendirilerek gösterildiği için gösterilerden bir hayli etkilenmektedirler.