Renkli Ayakkabılarınızı Oje İle Boyayabilir Misiniz?

Teknoloji geliştikçe birçok yeni bilgi ve aslında günlük hayatta sıkça kullandığımız materyallerin aslında çok daha farklı alanlarda da kullanılabildiğini fark ettik, öğrendik. Bunlardan biri de oje. Bundan önce kadınların tırnaklarını süslemek, renklendirmek için kullandığı ojeler şimdi çorap kaçması için bile kullanılabiliyor ve işe yarıyor. En basiti birçok anahtarınız var ve nerelere ait olduğunu karıştırıyorsunuz. Anahtarın baş kısmını renklendirerek buna hem kolay hem de eğlenceli bir çözüm bulabilirsiniz.

Eğer ayakkabıya gelirsek, ayakkabılarda hafif sRenkli Ayakkabılarınızı Oje İle Boyayabilir Misiniz? oyulan yerleri kapatmakta kullanılıyor ve gerçekten uzunca bir süre o ayakkabıyı idare ediyor. Renkli ayakkabılar ojeyle boyanabilir mi sorusuna gelirsek boyanabilir ama bu ayakkabının türüne, kumaşına, dokusuna göre değişiklik arz eder.

Bez ayakkabılarınıza ufak dokunuşlar eklemek, biraz renklendirmek isterseniz ojeyi kullanabilirsiniz ama deri, süet ayakkabınızı tutup da ojeyle boyayamazsınız. Eğer ayakkabınızın renginin büyük bir kısmını değiştirme niyetindeyseniz oje yerine sprey boya kullanmanızı tavsiye ederim. Sprey boyayı uygulaması ojeye oranla daha riski olsa da daha kullanışlı ve daha iyi sonuç verir. Boyamayacağınız kısmı güzelce bantlayarak ya da bir materyal ile kapatarak gönül rahatlığıyla sprey boyayı kullanabilirsiniz.

Oje boyaya göre daha ince yapılı olduğundan istediğiniz rengi tutturmak için üzerinden kat kat geçmek zorunda kalabilirsiniz ve bu da boyadığınız kısmın kötü gözükmesine sebep olabilir. Ben oje yerine sprey boya kullanıyorum ve çok memnunum. Kalıcılık bakımından bile çok fark var aralarında, oje kısa bir süre içinde çıkıyorken sprey boya uzun süre dayanıyor.

Uzun lafın kısası ojeyle ayakkabınızı boyayabilirsiniz ama hem külfetli hem de sizi tatmin etmeyen bir sonuçla karşı karşıya kalırsınız, en azından ben deneyimlerime göre size naçizane fikrimi sundum umarım tavsiyemden memnun kalmışsınızdır.