Mobilya Rengine Uygun Avize Seçimleri

Her insanın enerjisi, ruh hali farklıdır. Bunu da mobilyalarına yansıtır. Her rengin zaten insanda oluşturdu bir enerji vardır. Renklerin anlamları avizeniz ile birleştiğinde; hoş bir ortamın büyüsüne kapılabilirsiniz. Bunun içinde öncelikle kendimizi ve renkleri iyi bilmeliyiz. Bu bütünleştiğinde de mobilya rengimiz bizi ifade ettiğinde huzuru yakalamış olursunuz. Elde ettiğimiz havayı tamamlamak içinde mobilya rengine uygun avize seçimleri önemli rol oynamaktadır.

mobilya-rengine-uygun-avize-secimleriBüyük önem taşıyan Mobilya Rengine Uygun Avize Seçimleri için mobilya rengimiz koyu ise oluşturmak istediğimiz muhtemelen daha klasik bir ortamdır. Buna istinaden de daha antika görüntüyü çağrıştıran avizeler çok uyum sağlayacaktır. Muma benzer avize başlıkları antik görüntüye örnek olabilir. Avizemizde ki ışık sayısının artması hem karanlık ortamı aydınlatmayı sağlarken hem de daha zengin bir etki yaratacaktır. Eğer mobilya rengimiz açık tonlarda yani spor ise; avizemizin çok ışıklı olmasına gerek duyulmaz.

Zaten istenilen aydınlığı ve huzuru mobilyalarımız elde etmektedir. Tek bir uzun avize bu görüntüyü tamamlayarak sırıtmadan hoş bir görüntü sağlayacaktır. Bu bilinenin dışında zıtlık yaratmak istiyorsak eğer, bu sefer renk uyumunu sağlayarak gözü rahatsız etmeden şık bir ortam elde etmek mümkündür. Mobilya rengine uygun avize seçimleri önemsenmediği takdirde, yakalamak istediğiniz ortamdan oldukça uzaklaşmış olursunuz. Mobilya seçiniz kadar avizenizde oldukça önemlidir. Ancak bir bütün sağladıklarında istediğiniz şıklığı yakalayabileceksinizdir.

Mobilya renginiz zaten sizin ne istediğinizi belirttiği için, bununla paralel olarak avize seçiminizde doğru orantıda ilerlemelidir. Bununla birlikte avizenizde ki kıvrımlar ve desenlerde seçimlerinizde önem göstereceğiniz detaylardan olmalı. Kıvrımların insandaki oluşturduğu duyguya uygun mobilya renginiz ile birleştirmelisiniz. Bu sayede evinizde ya da mekânınızda ki zengin görüntü ilgi çekici olacaktır. Karakterinizi ve enerjinizi yansıtabileceğiniz ortama kusursuz bir şekilde sahip olacaksınız.