Eviniz Kışa Hazır Mı?

Kış ayları geldi geliyor. Evinizde rahat ve sıcacık kış akşamları geçirebilmek için evlerinizi kış için hazırlayın. Daha kış gelmeden bazı önlemleri alarak; kışın ortasında ev derdine düşmek yerine kışın tadını başka şekillerde çıkarmaya var mısınız?

Kış için evinizde yapmanız gereken küçük değişiklikler;

kışın gelmesiyle karışılacağımız hava koşulları malumdur. Her gün yağışlı hava koşullarına karşı akan tavanlarınızdaki gerekli tamirat işlemlerini vaktinde yaptırın ve evinizin kış aylarında sırılsıklam olmasından kurtulun.

eviniz kisa hazir miYaptırmış olduğunuz mantolamanın durumunu kontrol ederek ısı yalıtımına karşı gerekli önlemleri alarak kışın soğuğunda titremeyin. Titrediğiniz halde kabarık doğalgaz faturalarını da ödemeyin.

kış aylarına gelmeden önce koltuklarınızın üzerine serebileceğiniz koltuk örtülerinizi tüylü, kadife ve pelüş kumaşlardan yana bir tercih yaparak, kolay ısınmanıza katkı sağlayabilirsiniz.

Yaz aylarında pek kullanmadığımız aydınlatmalarımızı kış geldiğinde çok daha fazla kullanırız. Bu nedenle gerekli bakım çalışmalarını yaparak kışın ortasında ışıksız kalmayın.

Kışa aylarına gelmeden önce evinizin boya- badana işlemlerini aradan çıkartın. Kış ortasında badanaya kalkışmak çok zahmetli bir iştir. Aynı zamanda boyanızın da geç kurumasına neden olur. Kışın sizlere enerji verecek olan açık renkleri tercih edin.

Havaların ısınmasıyla beraber terk ettiğimiz ısınma araçlarımız olan petek ve kombilerimizin bakımlarını ve çalışma durumlarını gözden geçirerek, aniden soğuyan havalar karşısında donup kalmayın.

Kış aylarına girerken mutlaka perdelerinizin temizliğini yapın. Eve soğuk girişini engelleyen perdelerinizi kış ortasında yıkayarak evinizin ısıyla oynamayın. Ayrıca zor kuruyan kaln perdeleriniz yüzünden başınıza dert almayın.