Açık Mutfak Konseptleri

Son yıllarda özellikle” Amerikan Mutfağı” şeklinde tabir edilen mutfak tasarlama tiplerinden açık mutfak konsepti güzel olduğu kadar oldukça zahmetlidir. Bu konseptinin güzel olmasını sağlamak için öncelikle bağlantısının bulunduğu diğer odalarında bu mutfağa uyum sağlaması ve bütünlük oluşturması gerekmektedir. Bu yüzden bu mutfak konseptini yaparken bağlantılı olan diğer odalara da çok dikkat etmek gerekmektedir. Genellikle açık mutfak konseptine bağlantılı oda salondur bu yüzden iki odanın uyumuna çok dikkat etmek gerekmektedir.

Bu tür mutfaklar genellikle bağlantılı odalardan güzel ve şık bir masa ile ayrılır. Açık mutfak konseptlerinde Açık Mutfak Konseptlerimutfak ve diğer odalar birleştiği için mutfakta tıpkı bir salonmuş gibi bakımlı ve temiz olmalıdır nitekim bu görüntü diğer odalardan görülecektir. Herhangi bir dağınıklığı gizleme olasılığı olmamaktadır. Bu nedenle çoğu zaman çok küçük evlerde kullanılan ve kullanımı bu evlerde kolaylık sağlayan bir konsepttir.

  1. MODERN AÇIK MUTFAK KONSEPTLERİ

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta eşyalar seçilirken modern renk ve çizgilere hakim olunmasıdır. Örneğin son zamanlarda en çok dikkat çeken derinlik kazandıran gri doğal taşları andıran taşlı modelleri bu mutfakta kullanabilirsiniz. Bunu yaparken bu bütünlüğü de mutlaka bağlantılı olan odalara mutfaktaki kullanılan renkleri, taşları taşımak esastır. Evler bu şekilde modern ve şık bir görünüme sahip olacaktır.

  1. KLASİK AÇIK MUTFAK KONSEPTLERİ

Çok tercih edilmese de klasik ve ağırlığı bir arada göstermek isteyen kişilerin tercih ettiği mutfak konseptidir. Bu mutfaklarda da genellikle simli taşlar klasik cevizden masalar işlemeli mutfak dolapları kullanılabilir. Ancak yine dikkat edilmesi geren en önemli detay bağlantılı odalarla bütünlüğü sağlamaktır.

  1. RENKLİ AÇIK MUTFAK KONSEPTLERİ

Burada da rengarenk ürünler cıvıl cıvıl süsler eşyalar kullanılır. Son yıllarda moda olsa da kalıcılığı taşımadığından fazla tercih edilmemektedir. Ancak evinizi neşelendiren eğlenceli bir şekle bürüyen çocuklarında çok seveceği bir mutfak ve bağlantılı oda konseptidir.

Açık Mutfak Konseptleri” konusunda Bir Fikir

  1. duvarların açık renk olması özellikle dolapların bir renk olması ve açık bir kahve rengi veya açık bir deniz mavisi olması bir mutafağı çok daha farklı hale getirebilir akşamları için de ışık dekoruyla daha hoş bir hale getirebilirsiniz benden size öneri arkadaşlar

Yorumlar Kapalı