Web Sitelerinden Faturamı Nasıl Öderim ?

Çağımızın getirdiği şartlar ve teknolojiye bir adım daha yakın olmamızdan dolayı artık internet yaşamımızın vazgeçilmez parçalarından biri olmuştur.

 Peki, faturalarınızı güvenli bir yöntemle nasıl ödenebilir

Teknolojik yenikler ve internetin yaşamımıza getirdiği yeniliklerin faydası olduğu gibi zararlarını da göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. Sahte yazılım ve dolandırıcılık yöntemleri maalesef internet kullanımımızı bize zehir etmeyi başarmışlardır.

 Peki, fatura ödeme sitesinin sağlam olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Girdiğimiz internet sitesinden güvenlik yazılımı olmasına dikkat etmelisiniz. Elinizden geldiğince firmalarının hazırlamış olduğu kendi sayfalarındaki fatura ödeme sayfalarından ödemelerimizi yapın. Firmaların ödeme sayfaları her zaman güvenilirdir. İsmini ilk defa duyduğumuz firma yâda sitelerden ödeme yapın.

 Peki, bu sitelerde ödeme işlemi nelerdir?

Fatura ödemesi yapacağınız sitede ilk önce karşımıza faturanı sorgula ve ödeme yap çıkar ve güncel faturalarımızla Web Sitelerinden Faturamı Nasıl Öderim ?karşılaştırma yapmalısınız. Güncel fatura ile fatura miktarınız farklı ise ilk önce müşteri hizmetleri ile ivedili görüşme yapmanızda şarttır. İnternet çağının en büyük nimetlerinden birisi online olarak fatura ödeme noktalarına veya bankalarda sıra beklemeden evimizden, işyerinden, cepten kısacası internetin olduğu her yerden kart bilgilerimizle ödeme yapabilirsiniz. Diğer önemli husus da komisyon ödemesi yapmamak için firmaların kendi ödeme sayfalarından ödeme yaparak hem ödemelerimizi sağlam hem de komisyon masrafından kurtulmuş olursunuz.

 Peki diğer sitelerin sağlam olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz?

Firma dışında alternatif fatura ödeme sayfasından yapacaksak firma bayisi ya da anlaşması olup olmadığını sorgulamalarınız ilk öncelikli görevimiz olmalıdır. Asıl soru faturanın bu sitelerden ödendiğini nasıl anlarız. Firmanın sayfasından yaptığınız takdirde en fazla 5-10 dakika içerisinde borç ödemesi sisteme geçmiş olur, anlaşmalı sitelerde bu süre 15-30 dakika arasında sisteme geçmektedir. Ödeme yaptığınız süre 30 dakikayı geçmiş ise işte o zaman sizler için SOS çalması demektir. Bu durumda acilen bankanızla görüşün ve hesabınıza sizden izinsiz ödemeleri istemediğinizi bildirin!