Teknolojinin En İyi Ürünü Bilgisayarlar Ve Yazıcılar

Bilgisayarlar, bu yüzyılın en iyi icadı diyebiliriz. Bir icadın faydalı olması için o icadın iyiye kullanılması gerekir. Bilgisayarda bu icatlardan biridir. Faydalı kullanıldığında çok etkili bir yardımcıdır. Aynı şekilde yazıcılar da, bu yüzyılın en iyi icatlarından biridir. Dünya’nın en iyi iki icadı bilgisayarlar ve yazıcılar diyebiliriz.

İlk bilgisayarlar, bir oda genişliğinde idi. Çok elektrik kullanılıyordu. Yaptığı iş ise basit hesaplamalardı. Daha sonra, bilgisayar parçaları küçültüldü ve minyatürleşti. Günümüze gelene kadar sürekli olarak tecrübe birikimine maruz kaldı. Her bilim adamı bir şeyler ekledi. Her çalışan bir özellik keşfedip ekledi. Günümüzdeki bilgisayarlar bu şekilde gelişti. Aslında şaşırmamak gerekir. İnsana verilen aklın eseridir diyebiliriz. Çalışmanın ve bu çalışmaların birbirini desteklemenin eseridir bilgisayarlar.

Bilgisayarlar, yeni icatların programlarının yazıldığı ana kaynak haline geldi. Yeni icatların bilgisayar bölümleri için ilham kaynağı oldu. Düşününce hem faydalı hem zararlı olan insan, bu sefer çok faydalı bir şey buldu. Bilgisayara bağlı bir daktiloya benzeyen ilk yazıcılar, günlerce yazacağı bir yazıyı, bir kaç saatte yazabiliyor insan. On parmak daktilo bilen birisi, bilgisayarda günlerce yazılacak yazıları birkaç saatte yazıp, bir tuşla yazıcıdan çıkarabilmektedir. Bu yazdıklarını da istediği kadar çoğaltabilmektir. Asıl müthiş olan da budur. İstediğiniz kadar kopya yapabiliyorsunuz.

Honeywell gibi birçok yazıcı türleri, günümüzde halen gelişimlerine devam ediyor. Etkili tasarımı ve 2,5 kg ağırlığı ile taşınabilir olan cihaz, 64 MB flash ve 64 MB SD ram özellikli. Saniyede 10cm2 yazma kapasiteli cihaz, ribonlu ve ribonsuz yazabiliyor. Honeywell PC42T 203Dpi çözünürlükle oldukça iyi grafik tasarımları sunmaktadır.

Usb, seri ve ether net girişi ile eski cihazlara oranla çok daha kullanışlı olan Honeywell PC 42T, yazıcı tarihinin en iyi ürünleri. Honewell PC42T çok fonksiyonlu cihazlar grubuna girmektedir.

Yazıcılar, ilk çıktığında sadece yazı yazıyordu. Ancak daha sonra kartuşlu ve lazerjet özellikli yazıcılar sayesinde, fotoğraflar ve grafikler, net bir şekilde çıktı olarak sunulabilmektedir. Özellikle 3D yazıcının çıkması ile bilgisayarda üç boyutlu çizimler, elle tutulur hale gelmiştir.

Teknolojinin En İyi Ürünü Bilgisayarlar Ve Yazıcılar” konusunda Bir Fikir

  1. teknolojinin nimeti olarak en iyi bilgisayarlardır işimizi kolaylaştıran zamandan tasarruf ettiren herşey bu teknolojide yazıcılar ise bir çok vaktimizi elimizden alıcak işleri her zaman ortadan kaldırmıştır

Yorumlar Kapalı