Sony Xperia Z

Dünya üzerinde günden güne gelişen sonu gelmeyen konular da ilk akla gelen teknolojidir. Gün geçtikçe artan yeniliklerin sonu gelmemektedir. İlk çıktığın da sadece konuşmaya yarayan telefon her evde bile bulunmazdı insanlar uzakta ki akrabalarını, dostlarını aramak için bakkallara giderlerdi. Zaman geçtikçe bu telefonlar evlere dağıldı insanlar evlerinden diğer evleri aramaya başladılar. Daha da ilerleyip küçük cepte taşınır hale getirildi ve o telefonlar sadece arama yapmak için kullanılırdı. Zamanla mesajlaşma özelliğini icat ettiler, ufak ekrandan büyük ekrana geçirdiler. Şimdiler de ise küçük ekranın yerini büyük ekranlar aldı ve o ekranlar da eskiden sadece arama yapılan telefonlar da şu an görüntülü konuşma yapıp dünyanın her yerinde ki insanlarla rahatça konuşma sağlandı. İnsanlar bağımlı oldukları oyunları rahatça geniş ekranlarında oynayabiliyor bu saye de boş vakitlerini değerlendirebiliyor. Sosyal ağlarını kontrol edebiliyor, müzik dinleyebiliyor, gazete ve maillerini telefonlarından takip edebiliyorlar. Bunun gibi birçok özellik telefonun snapdragon S4 pro işlemcisi sayesin de gerçekleştirildi. Bu işlemci sayesin de insanlar telefonda aynı anda birkaç programı kullanabiliyorlar.

Son zamanlar da ince ve zarif tasarımıyla dikkat çeken telefonlardan biri de Sony xperia Z’dir. Hele ki otuz dakika boyunca suyun altında kalması insanların ilgisini arttırmıştır. Suyun altında kalabilmesi sayesin de 13 mega piksel kamerasıyla insanlar suyun altında fotoğraf çekilmeye başlamışlardır. Diğer telefonlar da olmayan bu özellik dünyada ki çoğu insanın ilgisini çekmiştir. Sony xperia z’nin tasarımcısının düşündüğü bir başka konuda pil ömrüdür. Akıllı telefonlar gün içerisinde kullanılmasa bile çok çabuk şarjı bitirirler fakat bu telefonu piyasaya sunan kişi pil stamina modu ile pilin gereksiz yere bitmesini önler, ekranda kullanmadığınız uygulamaları tespit eder ve onları kendiliğinden kapatıp pil ömrünü uzatır bu sayede de telefonun şarjı hemen bitmez. Dünyada ki akıllı telefonlar arasında ki önde olan diğer bir özelliği ise HDR video özelliğidir ve bu özellik sayesin de yoğun ışığa karşı bile istediğiniz netlikte video çekebilirsiniz.

Saydığımız özelliklerin bulunduğu telefonun fiyatı ise sadece 1.400 TL’dir ve çoğu insanın tercih ettiği bir akıllı telefon örneğidir.