Sony Xperia U

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre insanlar teknoloji mağazalarında ve internette daha çok cep telefonu bölümlerini ziyaret etmekte olduğu gerçeğini öne sürmüşlerdir. Tabi bu gerçeği son yıllarda insanları aldıkları akıllı cep telefonlarına bakarak teyit etmek mümkündür. Bugünlerde hemen hemen her üç insandan ikisinde akıllı cep telefonu bulunmaktadır. Bu telefonlar insan hayatını bir çok yönden kolaylaştırdığı için tercih edilmektedir. Bir de cep telefonu firmaları her yeni ürününde son moda teknolojiden ne kadar faydalanırsa kullanıcılarında o kadar dikkatini çekerler. Bu işi en iyi yapan firmalardan bir tanesi olan sony geçtiğimiz yıllarda piyasaya xperia ailesinde u modelini sürmüştür.

Sony xperia u modeli döneminin en popüler telefonlarındandı ve bugünlerde bile adından çokça bahsettirmektedir. Özellikle de sahip olduğu özellikler insanlar tarafından daha çok konuşulmaktadır. Çünkü bir cep telefonu alıcısı ilk önce telefonun özelliklerine bakar sonra fiyatına bu yüzdende firmalar özellikleri ne kadar üst seviyede tutarlarsa fiyatların önemini de o kadar azaltmış olacaklardır. Her neyse xperia u modelinin özelliklerinde bahsedecek olursak ilk önce android işletim sistemine sahip bir modeldir. Yani size çok sayıda kolaylığı sağlamaktadır. Ayrıca 3.5 inçlik dokunmatik ekranı ile sizleri kötü görünüme neden olan tuşlardan kurtarıyor. Altının çizilmesi gereken diğer bir özellik ise 5 mega piksellik kamera çözünürlüğüdür. Bu özelliği ile sizlere tanık olduğunuz önemli bir anı ya da kayıt altına almak istediğiniz sevdiklerinizle birlikte olduğunuz bir anı bütün tonlamalarıyla kaydetmenizi sağlar. Ayrıca bütün bunlara ek olarak sahip olduğu 4 mglık dahili hafızası ve artırılabilir micro sd hafızası ile dosyalarınızı kayıt altında tutmanızı sağlamaktadır.

Sonuç olarak kısaca bi toparlamak gerekir ise xperia u ile hayatınızdaki resme sizlerde renk katabilirsiniz. Üstelik bunun için sadece 550 türk lirasını gözden çıkarmanız yeterli olacaktır.