Sony Xperia Ion

İnsanlık tarihine bir göz attığımızda ilk dikkatimizi çeken şey yapılan icatların hep ihtiyaçtan ötürü yapıldığını görürüz. Mucitler yaptıkları her icatlarını insanların hayatlarında karşılaştıkları sıkıntıları en aza indirgemeyi düşünerek yapmışlardır. Mesela apmüller mum ışığının aydınlatmada yetersiz kalması üzerine bulunmuş bir icattır. Tıpkı buna benzeyen cep telefonları da insanların her yerde ve anda sevdikleriyle veya işleriyle iletişim halinde olmalarını sağlamak için icat edilmiştir. Tabi günümüzdeki telefonlar ilk icat edilen modellerden kat be kat daha fazla özelliğe sahiptir. Tıpkı sony firmasının geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürmüş olduğu xperia ion modelinde olduğu gibi. Bu modeldeki bir çok özellik insanların dikkatlerini üzerine çekmede büyük rol oynamıştır.

Sony xperia ion modeli xperia ailesinin bir modelidir ki sony firmasının xperia modellerinde ki yükselişi ürünlere olan ilgiyi de arttırmıştır. Her neyse xperi ion modelinin özelliklerinden bahsedecek olursak ilk önce 4.5 inçlik geniş dokunmatik ekranını ele almamız gerekir. Bu modelin sahip olduğu bu ekran ile görüntüler daha büyük ve belirgin hale gelmiştir. Buna ek olarak da geniş ekranı sayesinde telefon üzerinde yapacağınız işlemlerde daha kolay ve hızlı parmak hareketleri yapabilmenizi sağlamaktadır. Diğer bir özelliği ise andorid işletim sistemidir. Android işletim sisteminden kısaca bahsedecek olursak teknolojinin bizlere sunmuş olduğu son yeniliklerden bir tanesidir. Bu işletim sistemi kullanılarak üretilen telefonlarda bir çok uygulama , oyun ve program tıpkı bilgisayarınızdaki gibi çalışmaktadır. Bir başka özelliği ise 12 mega piksellik kamera çözünürlüğüdür. Yani bu demek oluyor ki çektiğiniz fotoğrafların kalitesi hd seviyesindedir. Üstelik bu özelliği ile bazı digital fotoğraf makinelerinden bile daha güzel fotoğraflar çekebilmenizi sağlar. unutulmaması gereken bir diğer özelliği ise 144 gramlık ağırlıdır. Telefonunuzu cebinize koyduğunuzda bu hafif ağırlıktan oraya koyduğunuzu bile unutmanıza neden olabilir. Bunca özelliği olan bu telefona sizlerde teknoloji mağazalarından ya da internet üzerinden ortalama 950 türk lirası karşılığında sahip olabilirsiniz.

Kısaca özetlememiz gerekir ise eğer tek düze sıradan bir hayat yaşıyorsanız xperia ion ile hayatınızı daha çok eğlenebileceğiniz ya da sosyalleşme adına daha ileriye gidebileceğiniz bir yola kendinizi sokabilirsiniz.