Saklı Sohbet Nasıl Yapılır?

Line

Line; internet üzerinden gerçekleştirilen ücretsiz, sesli, görüntülü aramalar yapabileceğimiz ücretsiz olarak akıllı telefonlar için geliştirilmiş bir uygulamadır. Nasıl bir şey diyecek olursanız whatsapp ve tango gibi uygulamalara benzemektedir. Popülarite oranı her ne kadar whatsapp kadar olmasa da kullanımı oldukça yaygınlaşmaktadır. Bununla birlikte uygulamanın gelişmesi ile saklı sohbet özelliği de geldi.

 Peki, saklı sohbet nasıl yapılır?

Saklı sohbet; dilediğiniz kişi ile sohbet etmek için sohbet penceresini açmanız gerekmektedir. Kırmızı ve yuvarlak içine alınan yerde bir aşağı doğru ”ok” kısmı göreceksiniz. Bu ok kısmını seçtiğinizde pencere açılabilmektedir. Pencerede görünen kilit işareti saklı sohbet yapabileceğiniz anlamına gelir. Oraya dokunduğunuzda seçtiğiniz kişi ile saklı sohbet gerçekleştirebiliyorsunuz. Ancak seçtiğiniz kişi ile saklı sohbet gerçekleştirebilmeniz ve bunun mümkün olabilmesi için o kişinin de line uygulamasını kullanıyor olması, güncelleştirmesi gerekmektedir. Aksi takdirde saklı sohbet gerçekleştirmek istediğiniz kişi ile bu sohbeti gerçekleştiremezsiniz.

 Saklı sohbet nedir?

Saklı sohbet etmek için seçtiğiniz kişi ile açtığınız pencerede gerçekleştirmiş olduğunuz sohbetler bittiğinde, belirlediğiniz süre sonrasında mesajlarınız otomatik olarak silinecektir. Sohbet ettiğiniz kişinin önüne kilit butonu gelir. Daha sonra bu saklı sohbetin zamanlayıcı butonuna basarak bir zaman dilimi seçmeniz gerekmektedir. Bu zamanlayıcı bölümünde 2 saniye, 5 saniye ile 1 hafta arasına kadar yapacağınız tercihlerden birini seçerek seçtiğiniz kişi ile gerçekleştirmiş olduğunuz saklı sohbetin yer aldığı mesajlarınızın otomatik bir şekilde silinmesini sağlamış olacaksınız. Böylece line uygulamasında yer alan saklı sohbet uygulamasını başarılı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Saklı sohbet gerçekleştirdiğiniz kişiyi listenizden silmek istiyor iseniz, kişinin üzerine dokunup, daha sonra basılı tuttuğunuzda bir menü açılır. Açılan menüden kişiyi silebilmek için önce ”Engelle” sonra da ”Gizle” seçeneklerini kullanabilirsiniz. Başka bir kişiyi eklemek istiyor iseniz uygulamanın üst kısmında yer alan ”daha fazla” seçeneğinden karşınıza gelenlerden ”Arkadaş ekle” kısmını seçmeniz yeterli olacaktır.