Küçük Bütçeli Aileler İçin Dekorasyon Önerileri

Reklamlarda görüp, kendi evinize almak istediğiniz ürünler bütçenizi zorlayabilir ya da hayal ettiğiniz gibi alanlarınızda uyumlu bir şekilde durmayabilir. Özellikle artan ekonomik sıkıntılar küçük bütçeli ailelerin daha yenilikçi fikirlerle evlerini dekore etmelerine olanak tanıyor.

Bunun için biraz hayal gücü, çok az dekorasyon bilgisi ve bazı akımları gözden geçirmeniz yeterli olacaktır. Bu yazımızda size, Küçük Bütçeli Aileler İçin Dekorasyon Önerileri hakkında çarpıcı, etkileyici öneriler sunacağız.

kucuk-butceli-aileler-icin-dekorasyon-onerileri

Nereden Başlamalıyım?

-Alanınızı Tanıyın;

Yaşadığınız alanın geometrik özelliklerini çok iyi bilmeniz gerekir. Oval alanlara yerleştireceğiniz nesnelerle, köşeli alanlara yerleştireceğiniz nesnelerin çeşitliliği farklı olacaktır. Bu da sizi büyük bir masraftan kurtaracaktır.

-İhtiyaçlarınızı Belirleyin;

Tasarımın temel ilkesi ihtiyaçların estetik yerleşimiyle ilişkilidir. İhtiyaçlarınızı bir arada tutacak temel eşyalar, hem daha az masraf yapmanızı sağlayacak hem de daha ferah bir ortam oluşturacaktır. Aynı zamanda temizlik, bakım gibi durumlara daha az zaman ayırmanızı sağlayacaktır.

-Renklere İnanın;

Renklerin yaşam alanları üzerindeki etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Doğru renkler, yaşam alanlarınızda uzun yıllar boyunca sizinle birlikte olarak, sizi büyük bir masraftan kurtaracaktır. Özellikle dar alanlar için tercih edebileceğiniz, beyaz ve krem rengi gibi açık tonlu renkler, alanınızı olduğundan daha geniş ve ferah gösterecektir.

-Minimalizmi Tanıyın;

Minimalizm, yaşamın birçok noktasında karşımıza çıkan bir bakış açısıdır. Özellikle, mimari, müzik, edebiyat gibi alanlarda uygulanan felsefe son yıllarda dekorasyon adına da önemli ipuçları vermektedir. Sadece ihtiyacınızı karşılayacak nesneleri, en az yoğunlukla mekânlarınıza yerleştirebilirsiniz.

Tek renklerin yoğunlukta olduğu bu felsefe de, ferahlık, sadelik ve dinginlik ön plana çıkarılmaktadır. Mutfak, banyo, yatak odası ve oturma odası gibi tüm alanlarınızda uygulayıp gerçekleştirebilirsiniz. Örnek olarak, Japon mekân dekorasyon sitelerini inceleyebilirsiniz. Böylelikle, sadece Hayal gücünüz ve çok az bir bütçe ile dilediğiniz atmosferi yaratabilirsiniz.