İnternet Bağlantımda Sorun Var Ne Yapmalıyım

İnternet, çağımızın en yaygın sistemidir şüphesiz. Ülkemiz de ise internet kullanımı her geçen yıl hızla artmaktadır. Teknolojinin gelişimi ile üretilen yeni cihazlar da bu hızı arttırıyor. Gittikçe büyüyen bu hizmet ülkemiz de bazı servis sağlayıcılar tarafından sizlere ulaşmaktadır eğer internet ile ilgili bir sorun varsa, bu sorun sizden veya sağlayıcınızdan kaynaklanıyor.

İnternet Bağlantım Var Ama Erişimim Yok Ne Yapmalıyım?

Eğer​​​​​​ internet bağlattıysanız ama internet erişiminiz yok ise modem ile ilgili bir sorun oluşmuş demektir, modeminizin kablolarını doğru bağladığınızdan, modeminizi aldığınızdan lütfen emin olun.

İnternetim Çok Yavaş Ne Yapmalıyım?

İnternetiniz yavaş ise bunun birçok sebebi vardır. İnternet erişimini satın aldığınız firmadan kaynaklı bir sorun İnternet Bağlantımda Sorun Var Ne Yapmalıyımolabilir, internet adil kullanım kotanız dolmuş olabilir, bilgisayarınıza virüsler girmiş olabilir.

Bilgisayarınıza virüs girmiş ise bu sorunun çözümü biraz uğraştırıcıdır, bu konular hakkında bilgi seviyeniz 0 ise dışarıdan destek almanızı öneririm, onun dışında bilgisayar hakkında biraz bilgi sahibi iseniz bir virüs programı indirip bilgisayarı taratıp virüsleri temizleyerek bilgisayarınızdaki internetiz ile ilgili sorunları çözebilirsiniz. Telefon veya Tablet kullanıyorsunuz ve internetiniz yavaş ise yapmanız gereken yine virüs programı indirebilirsiniz veya cihazını sıfırlayabilirsiniz böylelikle daha hızlı bir internete sahip olabilirsiniz.

Bütün bunlara rağmen hala internetiniz yavaş ise servis sağlayıcınız ile telefon yoluyla iletişime geçerek durumu bildirmeniz ve durum ile ilgili bilgi almanızı öneriyoruz, bu gibi problemler firmaların sistemsel hataları ile ilgili de bağdaştırılabilir, tabii ki bu nadir bir durumdur, genellikle sorunlar kullanıcı yani müşteri bazlı olmaktadır ama yine de her ihtimali ele almakta fayda var. Böylelikle internetinizi daha stabil hale indirebilirsiniz. ​​​​