Asha 503

İnsanlar her yüzyılda farklı bir buluşu kendine zorunlu bir eşya haline getirmektedir. 21 yy’da ise çağımızın eşyası cep telefonudur. Cep telefonu sayesinde birçok ihtiyacımızı cep telefonuyla karşılayabiliriz. Cep telefonları hayatımızı çok fazla kolaylaştırmaktadır. Bu durum bize teknolojinin getirdiği en önemli özelliklerdendir. Bu sayede birçok işimizi cep telefonumuzdan çok rahat bir şekilde yapabiliriz. Cep telefonları bu sayede insanlar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Cep telefonu üreten yüzlerce firma bulunmaktadır bu sayede çok çeşitli modeller bulunmaktadır. Bu telefonlardan asha 503 modelidir. Asha 503 modelinin genel özelliklerinden sizler için açıklayayım.

Telefon genel özellikleri olarak akıllı telefon kategorisinde yer almaktadır. Telefonun ekranı 3 inç’tir ve 240×320 çözünürlüğünde dokunmatik ekrana sahiptir. Telefonda 3G desteği bulunmaktadır bu sayede yüksek teknolojiyi telefonunuzda kullanabilirsiniz. Telefon ağırlığı 111 gramdır. Wİ-Fi, Bluetooth gibi yüksek teknoloji telefonda yer almaktadır. Kamera çözünürlüğü ise 5 Mp’dir. Nokia’ nın yüksek kamera teknolojisi sayesinde çok kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafları sd kartınızda sınırsız şekilde depolayabilirsiniz. Ayrıca telefonda bulunan led flash sayesinde gece de kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz. Telefonun boyutları 102,6 mm*60,6 mm*12,7 mm boyutlarındadır ve sadece 110,2 gram ağırlığındadır.

Düşük fiyata iyi özelliklere sahip bir telefon almak istiyorsanız bu telefonu tercih edebilirsiniz. Telefonun ülkemizde ki fiyatı 380 tl dolaylarındadır. Bu fiyat bundan daha yüksek fiyatlı telefonlara göre oldukça uygun bir fiyattır.