Asha 501

İnsanlar tarihin farklı çağlarında farklı ihtiyaçlarını gidermeye çalışmaktadır. İnsanların ihtiyaçlarını gidermek için çok çeşitli alternatifler geliştirmişlerdir. Bu şekilde alternatifler geliştirirken farklı buluşlar geliştirmektedir. İnsanlar yüzyıllardır boyu birbirleriyle iletişim kurmaktaydılar. Bu insanın doğasında yer almaktadır. Ülkemizde güzel bir laf vardır ‘’Yalnızlık Allah’a mahsustur’’ bu laf her şeyi çok iyi şekilde açıklamaktadır. İnsanlar yalnız yaşayamazlar bu yüzden sürekli konuşmaya ihtiyaç duyarlar. İnsanlar eskiden akın çevresinde ki insanlarla konuşabiliyorlardı şimdi ise cep telefonu sayesinde uzaklarda ki arkadaşlarıyla çok rahat bir şekilde konuşabilmektedirler. İnsanlar bunu cep telefonlarına borçludur ve bu yüzden herkesin elinde bir cep telefonu bulunmaktadır.

Cep telefonlarında çeşit çok fazladır burada zor olan uygun fiyata iyi özelliklere sahip olan bir telefon bulmaktır. Bu telefonlardan birisi Asha 501’dir. Asha 501 Nokia meşeli çok kaliteli bir telefondur. Yükseklik: 99,2 mm, Genişlik: 58 mm, Kalınlık: 12,1 mm boyutları sizinde görebildiğiniz gibi kibar bir telefondur ve sadece 98 gramdır. Dokunmatik ekrana sahip olan bu telefon oldukça kullanışlı bir ara yüze sahiptir. 3 inclik bir ekrana sahip olan asha 501, glance screen özelliğini de bünyesinde barındırmaktadır. Glance screen ile telefon kilitliyken saati rahat bir şekilde görebilirsiniz. Telefonun şarjı ise kullanıcıları memnun etmektedir. Günümüzde ki telefonlarda şarj problemleri bulunmaktadır. Bu telefon için bu geçerli değildir çünkü şarjı 48 saati rahat çıkarmaktadır.

Ülkemizde satış rekorları kıran bu telefon sadece 380 tl dolaylarındadır. Bu fiyat ile birçok düşük gelirli tüketiciye hitap etmektedir.