Asha 230

Son 15 yıla baktığımız zaman hayatımızda çok önemli değişimlerin olduğunu çok rahat bir şekilde görebiliriz. Bu değişimler de yüzlerce faktörün inanılmaz derecede yeri bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi teknolojidir. Teknoloji aslına baktığımız zaman ucu açık bir kavramdır ve teknolojinin nerelere varacağını hiç kimse bilemez. Teknoloji aslında bir bilinmezlikler zinciridir. Bir buluş diğer buluşun temelidir ve bu zincir bu şekilde devam eder ve nereye gideceği asla kestirilemez. Bunu cep telefonlarından çok rahat anlayabiliriz. Cep telefonları ilk bulunduğu zaman tuşlu ağır cihazlardı şimdi ise baktığımız zaman gerek dokunmatik gerek tuşlu oldukça kibar telefon modelleri bulunmaktadır. Bu telefonlardan asha 230 modeli çoğu tüketicinin tercih ettiği bir telefon modelidir. Telefon özelliklerinden bahsetmek gerekirse fiyatına göre oldukça iyi özelliklere sahiptir.

Telefonun teknik özelliklerinden bahsetmek gerekirse; 99,5 x 58,6 x 13,2 mm boyutlarındadır ve sadece 89,3 gram ağırlığındadır. Telefonun veri özelikleri de oldukça dikkat çekmektedir. GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – RM-987 bantlarını desteklemektedir ve telefon çift sim kart desteği sunmaktadır. Çift sim çoğu kullanıcının aradığı çok önemli bir özelliktir. Çoğu insan yanlarında iki ayrı telefon taşır bu telefon sayesinde artık tek telefonla işlerini halledebilirler. Üstelik telefon dokunmatik olduğundan günümüz teknolojisi için de uyumludur.

Telefon henüz ülkemizde satışa çıkmadı ve ilerleyen aylarda çıkması muhtemel. Ülkemizde ki fiyatı 400tl dolaylarında olacağı tahmin edilmektedir.