Ailecek Tatil İçin 5 Öneri

Her anne ve baba yoğun geçen bir çalışma sezonu sonunda yorgunluklarını atabilmek ve vücutlarını dinlenmek ister. Rüya gibi bir yaz için Türkiye’nin en güzel 5 beldesi;

Çeşme

Çeşme, bembeyaz kumlarıyla ve masmavi sularıyla ünlü plajlarıyla bilinir. Birbirinden güzel taş evler bulunan sokaklarıyla da meşhurdur. Bu taş evlerin bazısı butik otel olarak bazısı da kafe olarak kullanıyor. Çeşme’de her daim rüzgâr eser ve bu yüzden sörf yapmak için de oldukça uygun bir yerdir.

Bodrum

Yazları aşırı kalabalık olduğu için her gün her saat çok canlıdır Bodrum. Masmavi denizi çok serindir. Dar sokaklarda bulunan beyaz evleriyle de meşhurdur. Tarihi içinde barındıran Bodrum’un akşamları da farklı bir enerjiye sahiptir. Birbirinden güzel koylara sahip olan Bodrum’u her yaz yüzlerce aile ziyaret ediyor.

Fethiye

Fethiye’de bir gezi planlaması yapılmalıdır. Gidilecek birçok yer mevcuttur. Bunlardan bazıları Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi ve Saklıkent. Kelebekler Vadisine ulaşım biraz zordur. Ya tekneyle açılarak ya da tepeden engebeli bir yolu inerek gidilir.

Fethiye’ye 40 km uzaklıkta bulunan Saklıkent serin bir yerdir ve yazları ziyaretçi sayısı çok fazladır.

Olympos

Yeşil doğasıyla birlikte tertemiz, cam berraklığında bir denize sahiptir. Denizi taşlıdır, fakat üst kısımları kumludur. Bu beldede su sporları olmadığı için sakinliğiyle de bilinir. Tatil için Olympos’un tercih edilmesi gereken nedenlerden birisi de otel ve pansiyon fiyatlarının çok uygun olmasıdır.

Kaş

Kaş’ın en meşhur yerlerinden birisi Kekova’da bulunan Simena Kalesi’dir.

Kaş’a gidenler 20 dakika uzaklıkta bulunan Yunan Adalarından biri olan Meis’i de ziyaret ederler.

Bir de Türkiye’nin en güzel plajlarından biri olan turkuaz mavisi deniziyle ünlü Kaputaş Plajı’nın her yıl yüzlerce ziyaretçisi bulunmaktadır.